+38 067 743 35 42 +38 093 571 54 33
menu
person

Інструкція по виготовленню меблів своїми руками

Крок 1. Визначитися з формою і зовнішнім виглядом меблів

проект меблівРозробка дизайну мебелів

Перш за все, ви повинні знати, що саме хочете зробити. Потрібно визначитися з формою і кольором меблів, вирішити з яких матеріалів буде вона виготовлена, і яку фурнітуру планується використовувати. Потім вам треба розробити креслення майбутньої меблевої конструкції. А навіщо потрібні креслення меблів?

Справа в тому, що основою будь-якого меблевого виробу є креслення. Не можна зробити якісну кухню, просвердливши отвори "на око". Все необхідно попередньо розрахувати і зробити точні креслення деталей на кожну тумбу. Це дуже відповідальний етап виготовлення будь-якого виробу, що вимагає певних знань з конструювання меблів. Навчитися цьому, не працюючи на меблевому підприємстві, досить складно. Звичайно ж, ви можете зробити креслення полички, журнального столика і можливо навіть тумбочки під телевізор. Але підготувати правильний пакет креслень для кухні, шафи купе або комп'ютерного столу, набагато складніше. Адже достатньо однієї помилки в кресленні і ви можете зіпсувати деталь, яка коштує чималих грошей. Крім того, виготовлення меблів затягнеться на деякий час. Тому, щоб бути впевненим в точності креслень, трохи заглибитися в вивчення технології розробки меблевої документації.

Перш за все, треба визначитися з тим, як буде виглядати ваш майбутній виріб, знати розміри, обрати матеріали, а потім зайнятися розробкою відповідної креслярської документації.

 

Крок 2. Купити матеріали, а потім замовити їх розпилювання та крайкування деталей на місцевій меблевій фірмі.

розкрій матеріалівЗамовити розкрій ЛДСП

Тепер, коли у вас є креслення і перелік необхідних для виготовлення виробу матеріалів, наступне, що потрібно зробити - придбати ці матеріали, замовити їх розпилювання, а також крайкування деталей.

Практично в кожному місті є фірми з виготовлення меблів на замовлення. Все що вам від них вимагається, це розпилювання матеріалу на форматно-розкроювальних верстаті і поклейка кромок на торці деталей. По суті, форматно-розкрійний верстат - це звичайна циркулярна пила, що має ще одну (підрізну) пилу. Підрізна пила зрізає ламінат з нижньої частини плити ЛДСП, і коли деталь досягає основної пили, то відколювання ламінату не відбувається. «Відколи» - це основна проблема, через яку неможливо охайно розкроїти матеріал в домашніх умовах. Звичайно, деякі умільці намагаються кроїти ЛДСП на звичайній «циркулярки», попередньо підклавши під плиту лист ДВП, і іноді такий варіант «проходить». Але сили, витрачені на такий розкрій, а також ризик зіпсувати деталь невиправдані. Тим більше вартість 1м пропила на більшості підприємств не перевищує 0,40 $. Тому, щоб спростити собі життя, виготовлення деталей краще замовляти на приватних фірмах, що займаються виробництвом меблів.

Однак і в цій справі є свої тонкощі. Скажімо, ви вирішили виготовити невелике виріб, наприклад, поличку. Вам потрібно просто під'їхати на меблеву фірму, вручити їм список необхідних деталей з розмірами, заплатити за матеріал і його розпилювання, а потім, через день два забрати готові деталі. В такому випадку вартість одного квадратного метра матеріалу буде досить високою, але це все одно вигідніше, ніж купувати цілий лист ЛДСП і ЛДВП.

Якщо ж ви плануєте виготовити велику виріб, то вам буде потрібно кілька листів ЛДСП. У такому випадку, краще купувати необхідну кількість цілих листів ЛДСП і замовляти їх розпилювання, згідно з картами крою вашого вироби. Вартість квадратного метра матеріалу буде значно менше, ніж в першому випадку.

Важливо також пам'ятати наступне:

  • У будь-якому обласному центрі є оптовий постачальник плит ЛДСП. Найчастіше там же можна замовити розпилювання плитних матеріалів, а також крайкування деталей. Це найвигідніший варіант. Адже вам не треба нести витрати на транспортування ЛДСП і ЛДВП. Крім того, тут реально придбати матеріали по вигідній ціні.
  • Ви можете замовити розпил ЛДСП, ЛДВП, фанери, софтформінга, постформінгу і стільниці. Вартість одного метра пропила залежить від товщини і щільності матеріалу. Хоча деякі меблеві підприємства встановлюють одну ціну за розпилювання будь-якого матеріалу. Можливо, бояться заплутатися в тарифах.
  • Перш, ніж замовляти розпилювання, обов'язково обговоріть з виконавцем порядок дій у разі виникнення непередбачених ситуацій. Наприклад, привезли ви готові деталі до себе додому, почали їх переміряти і раптом виявляєте невідповідність в розмірах або формі деяких деталей. «А чому б не перевірити розміри на місці, при отриманні товару?», - запитаєте ви. Справа в тому, що, перевірка деталей на відповідність розмірів - це дуже тривалий процес. І, звичайно ж, ви не зможете їх перевірити в момент отримання у виробника. Як правило, серйозні меблеві організації без проблем проводять заміну або перероблення деталей, рекламації на які надходять протягом 2-3 днів після відвантаження. Обов'язково узгодьте це питання! Це дуже важливо!
  • Вартість наклеювання кромки залежить від її товщини. Поклейка кромки ПВХ, товщиною 0,5 мм коштує десь в три рази дешевше, ніж поклейка ПВХ кромки завтовшки 2 мм. Це пов'язано з тим, що товсту кромку необхідно фрезерувати після наклеювання, що збільшує витрату часу на її обробку.

На цьому етапі, ми беремо список деталей, необхідних для виготовлення виробу, вирушаємо на фірму що надає послуги з розпилювання плитних матеріалів і крайкування деталей. Заходимо в офіс і оформляємо замовлення на розкрій матеріалу, а також наклеювання крайок. Погоджуємо, як бути в разі, якщо будуть вирізані деталі неправильних розмірів. Якщо все окей, вносимо аванс за матеріал, розпилювання та крайкування. Потім отримуємо в бухгалтерії документ, що підтверджує оформлення замовлення і вирушаємо додому чекати терміну виконання замовлення.

Крок 3. Доставка готових деталей до місця збірки меблів.

доставка матеріалівДоставка деталей мебелів

Наступним важливим етапом виробництва є доставка готових деталей до місця збірки. Деталі потрібно перевозити дуже обережно, інакше ламінат з торців деталей може відколотися і зовнішній вигляд вашого виробу буде зіпсований. Крім того, деталь з плоскою боку може покритися подряпинами якщо ви покладете її на дно брудного кузова. Щоб такого не сталося, потрібно викласти на дні кузова залишки ДСП і на них вже складати деталі. Причому, треба добре їх укласти, щоб деталі не «плавали» по кузову, коли машина буде повертати на перехресті. Все це зробити нескладно, в іншому випадку, ризик зіпсувати деталі зростає багаторазово.

Крок 4. Замовити фасади з МДФ, софтформінга або постформінгу.

замовити фасадиЗамовити фасади МДФ

Давайте тепер перейдемо до тонкощів замовлення фасадів для виробу. І почнемо ми з МДФ. МДФ фасади поставлятися не плитами, а окремими деталями певного розміру. Придбати фасади МДФ можна на будь-який меблевій фірмі. Готові фасади МДФ не потребують додаткової обробки (наклеюванні крайок і т.д.), і ви відразу ж можете використовувати їх в своєму виробі. Крім того, виробники фасадів пропонують багато варіантів розмірів для своїх виробів, здійснюють доставку в усі регіони країни, а також виконують виготовлення нестандартних фасадів. Тому, ви зможете без праці замовити і купити те, що вам потрібно.

З фасадами софтформинг або постформінг все йде трохи складніше. Справа в тому, що вони поставляються не окремими деталями, а листами різної ширини і стандартної довжини. З такого листа, нарізаються деталі для виробу. Потім відкриті торці деталей обклеюються кромкою. Найкраще використовувати пластикову крайку товщиною 2 мм. Ці фасади необхідно закуповувати одночасно з ЛДСП і ЛДВП, а потім всі разом відправляти на розпилювання та крайкування.

Отже, ви можете вибирати фасади будь-якої форми, головне, щоб розмір фасаду, точно збігався з розміром зазначеним в кресленні.

Крок 5. Купівля скла і дзеркал.

купівля дзеркалКупівля скла і дзеркал

Зробити це нескладно. Все що від вас вимагається - під'їхати в магазин з продажу скла, повідомити які розміри скла або дзеркала вам необхідні, а потім оплатити скло і послуги порізки. Скло можуть вам вирізати протягом декількох хвилин, а можуть і протягом декількох днів. Все залежить від завантаження скляра на момент здійснення замовлення. Перевозити скло потрібно дуже обережно. Скло - це дуже вже крихкий предмет.

Крок 6. Закупівля фурнітури

закупівля фурнітуриЗакупівля фурнітури

Купувати фурнітуру бажано на оптовій базі яка торгує меблевими матеріалами. Список необхідної для вироби фурнітури необхідно підготувати при розробці креслень меблів. Використовуйте популярну фурнітуру, щоб у вас в подальшому не виникло проблем з пошуком необхідної гвинтика або шурупа.

 

Крок 7. Збирання меблів

збирання меблівЗбирання мебелів

Всі деталі і фурнітура, що вимагаються для складання виробу є. Переходимо до складання меблів своїми руками. Спочатку готуємо інструмент. Перевіряємо, чи є в наявності всі необхідні витратні матеріали, якщо немає, докуповує.

 

 

Порядок складання виробу:

    1. Розмічаємо всі деталі, що входять до каркас вироби, і свердлимо отвори.
    2. Збираємо каркас вироби.
    3. Розмічаємо і просвердлюємо отвори в останніх деталях (дверцятах або висувних ящиках).
    4. Збираємо ящики і навішуємо фасади (дверки).
    5. Повністю збираємо виріб, перевіряємо якість відкривання дверцят і ковзання ящиків, якщо потрібно, виробляємо додаткове регулювання.

Звичайно ж, у виготовленні кожного вузла меблів є свої нюанси. І детально про всі тонкощі виготовлення меблів своїми руками ми будемо говорити в нашій «Школі мебляра». Дана ж стаття продемонструвала вам, що зробити самостійно меблі - це цілком реально і не так складно, як може здатися на перший погляд.

І будьте впевнені, з нами у вас все вийде!



Источник: Послідовність виготовлення корпусних меблів власноруч. Від креслень до збірки деталей
Категория: Советы | Добавил: split999 (01 Июня 2017) | Автор: Інструкція
Просмотров: 1636 | Теги: саморобні меблі, виготовлення меблів, як зробити меблі, проектирование мебели
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]